Вентилятори
Вентилятор — незамінний помічник у спекотну пору року. Ця техніка чудово виручає влітку, коли немає кондиціонера. Якщо температура повітря перевищує +28…+30 градусів за Цельсієм, то вентилятори життєво необхідні. Його купівля обійдеться набагато дешевше, ніж підключення кондиціонера. У продажу доступні моделі різних розмірів і конструкцій, тож можна підібрати техніку як для маленьких кімнат, так і для великих приміщень.
Вентилятори для дому мають невелику потужність, водночас швидко охолоджують певну ділянку завдяки швидкісній роботі лопатей. Класичні підлогові моделі використовуються в офісах, будинках або квартирах. Найкомпактніші вентилятори — настільні, мають коротку стійку та найчастіше встановлюються на робочому столі. Вони також мають кілька режимів роботи та працюють від розеток. Багато вентиляторів мають потужність до 60 Ватт — як у ламп розжарення, тому вони доволі економні у споживанні.
Різновиди вентиляторів та їхні особливості
Завдяки різноманітності кліматичної техніки можна купити вентилятор у широкому модельному розмаїтті. Усі доступні зразки розрізняються за габаритами, потужністю, функціями, кольором, маркою виробника. Перед тим як вентилятор купити, варто визначитися, які завдання він буде виконувати. За типом монтажу прилади можна розділити на:
- настільні — компактні, видають мінімальний шум і споживають мало електроенергії. Їх часто використовують для маленьких кімнат або в робочих кабінетах;
- підлогові — мають велику потужність і здатні охолодити більше площі. Деякі вентилятори мають таймер або управляються через пульт дистанційно;
- настінні — за параметрами нагадують настільні. Їх монтують на стіни, найчастіше основна функція цих моделей — усунення неприємних запахів з ванної чи кухні;
- стельові — мають зручну конструкцію, яка впишеться в будь-який інтер'єр. Завдяки довгим лопатям і високій потужності створюють постійну циркуляцію повітря.
Залежно від особливості робочого елемента вентилятор купити можна лопатевого, колонного або безлопатевого типу. Осьові або лопатеві зразки — класичні та найпопулярніші. Крім охолодження повітря осьовий механізм застосовується для зниження температури в електронній апаратурі, витяжках. На осьовий вентилятор ціна найдоступніша.
Вентилятори з лопатями тихі, мають невелику потужність, високий ККД і доступну вартість. Колонні або радіальні вентилятори — відносно нові моделі, їхня конструкція являє собою корпус циліндричної форми з розміщеним усередині барабаном із лопатками. Під час роботи всередині корпусу створюється відцентрова сила, яка виштовхує охолоджене повітря. Вентилятори без лопатей — найновіші на ринку кліматичної техніки. Їхня конструкція складається з турбіни та кільця, повітря, що подається, розсіюється й охолоджує приміщення. Безлопатеві вентилятори забезпечують рівномірний потік повітря.
Як правильно вибрати вентилятор?
Як і інша техніка для дому, побутові вентилятори мають свої особливості, які потрібно враховувати під час купівлі:
- потужність двигуна. Чим потужніший мотор, тим краще вентилятор буде охолоджувати повітря;
- частота обертання — впливає на швидкість і потужність потоку охолоджувального повітря. У більшості моделей є 3 режими швидкості;
- показник шуму — вимірюється в децибелах. Якщо ви плануєте використовувати техніку вночі чи в дитячих кімнатах, вибирайте моделі з показником до 21–30 дБ.
Серед додаткових опцій можна відзначити регулювання висоти, автоповорот, управління через пульт, у новіших моделях також часто є опції іонізації, датчиків руху тощо. Ціна вентилятора залежатиме від його технічних параметрів, розмірів і бренду.
Якщо плануєте купити вентилятор та іншу техніку для дому, звертайтеся в інтернет-гіпермаркет FOZZY. У каталозі зібрано великий вибір побутових приладів та електроніки з гарантією від виробника. На сайті магазину можна дізнатися, скільки коштують вентилятори, порівняти різні моделі та оформити замовлення. Доставка техніки, продуктів та інших товарів здійснюється кур'єром (місто та передмістя) до Києва, Одеси, Харкова, Дніпра, Рівного та Кременчука, а також Новою Поштою по всій Україні.