Приправи, суміші


Кожна сучасна господиня може похвалитися власним набором приправ і сумішей, які перетворюють її страви на справжні делікатеси. Завдяки таким добавкам навіть проста їжа набуває нових смакових відтінків. У кожній кухні світу використовуються свої конкретні приправи: в індійській, грузинській, французькій, азійській тощо. На українському ринку найбільший попит мають такі приправи та прянощі:

  • суміші для м'яса та птиці;
  • приправи до риби;
  • спеції для шашлику та гриля;
  • спеції для глінтвейну;
  • суміші для консервацій;
  • овочеві приправи для перших страв;
  • суміші перців тощо.

Кожна з них підсилює певні смаки їжі, роблячи її гострішою, солонішою, кислішою чи пікантнішою. На відміну від спецій, приправи більш універсальні, мають багатий склад, до якого можуть входити ароматизатори та прянощі. Гвоздика, куркума, коріандр, мускатний горіх, майоран — це все приправи, які широко використовуються в кулінарії. Універсальні суміші сушених овочів і прянощів прискорюють і спрощують приготування супів, підкреслюють і збагачують смак і аромат будь-якої страви з м'яса, риби, птиці або овочів, а також надають насичений аромат будь-якій гарячій страві. Приправи можна використовувати в соусах і підливах.

Особливості та переваги приправ і сумішей

Суміші спецій популярні, оскільки вже готові до вживання, мають збалансовану гаму смаків, приємний і ніжний аромат. Як правило, складаються з двох, трьох або чотирьох спецій, які відмінно доповнюють і розкривають одна одну. Основні переваги готових сумішей:

  • готові до вживання;
  • універсальні та підходять для різних страв;
  • складаються з натуральних спецій і прянощів;
  • у рази підсилюють смак і аромат кулінарних шедеврів
  • коштують дешевше, ніж при купівлі кожної спеції окремо.

За статистикою на кожній українській кухні можна знайти 3–5 сумішей зі спецій. Це можуть бути як звичні приправи, так і щось більш екзотичне, наприклад, азійські приправи, що надають їжі специфічного смаку та апетитного аромату. У деяких із них трапляються сушені шматочки трав і овочів, які позитивно позначаються на здоров'ї за умови їх регулярного вживання.

Рекомендації щодо вибору сумішей приправ

Перед тим, як купити приправи або їхні набори, бажано вивчити склад і застосування, що зазвичай зазначено на звороті упаковки. Кожен виробник пише, для яких страв і продуктів можна використовувати конкретну спецію чи суміш. Також варто звернути увагу на країну-виробника. Якщо вас цікавлять більш виражені аромати та букет смаків, можете приправи купити від турецьких і грузинських виробників. Їх виробляють із натуральної сировини, тому вони вирізняються яскравим оригінальним смаком і стійким ароматом, що тривалий час зберігається навіть у відкритій упаковці. Зберігати приправи бажано в темному та сухому місці, подалі від дітей, домашніх тварин, побутової хімії.

Також важливо звернути увагу на ціну товару. Якісні суміші не будуть дешевими, не варто заощаджувати на кулінарії. Важливо, щоб упаковка приправ була цілісною та герметичною — тільки так вона гарантуватиме збереження запаху та смаку вмісту. Обов'язково перевіряйте терміни придатності та візуально оглядайте приправи. Запам'ятайте: натуральні спеції та суміші не можуть мати штучних неонових забарвлень.

В Україні якісні приправи та спеції купити можна в інтернет-гіпермаркеті FOZZY. У каталозі можна порівняти товари з групи Бакалія, дізнатися їхню ціну й оформити замовлення через сайт. Оптовим покупцям доступні знижки. Доставка покупок здійснюється кур'єром до Києва, Одеси, Харкова, Дніпра, Рівного та Кременчука, а також Новою Поштою по всій Україні.

Ми використовуємо файли сookie, щоб ви отримували персоналізований контент.

OSZAR »