Кава в зернах


Зернова кава – ароматне пакування заряду бадьорості

Кава – напій, яким більшість людей на нашій планеті заряджають себе вранці. Це перетворилося на обов’язковий ритуал – почати день з ароматного напою з молоком, вершками або в чистому вигляді. Крім звичного гарячого й палючого напою, широко поширені також холодні кавові коктейлі з додаванням льоду, соків чи морозива.

Кращим рішенням заощадити час буде купити каву в зернах в інтернет-магазині FOZZY. У нас представлений широкий асортимент ароматних свіжообсмажених зерен із плантацій, які ми з радістю доставимо до вас додому.

Якою буває кава в зернах?

Виділяють усього два основних різновиди кавових зерен – це арабіка й робуста. На основі цих сортів роблять особливі бленди, відомі на весь світ. Унікальність кожного з них залежить від пропорції змішування, вона може бути різною. Усього дерев, що дають кавові плоди, налічують близько кількох десятків. Але придатними до вживання залишаються тільки арабіка й робуста. Розглянемо характеристику кожного виду трохи докладніше.

  • Арабіка (аравійська). Найпопулярніший різновид зерен, що має попит. Кава, зварена тільки з цього зерна (100% арабіка), має дуже м’який смак із характерною кислинкою, яка може бути тільки в цього виду. Ціна кави в зернах зі 100% арабіки завжди вище, ніж у бленда з робустою. Відома деяка вередливість дерев арабіки до клімату, тому її частіше вирощують на плантаціях у долинах Ефіопії.
  • Робуста (конголезька). Напій, зварений лише із зерен робусти, рідко можна зустріти. Це пов’язано з тим, що сам сорт обсмажених зерен дуже гірчить. Зазвичай каву варять із купажу арабіки та робусти – приблизно 30/70, де 30 – це вміст робусти, а 70 – арабіки. Такі бленди мають приємну гіркуватість і більш високу міцність, що дає можливість нейтралізувати кислинку від арабіки. Дерева робусти менш примхливі та більш стійкі до зміни клімату, завдяки чому вони можуть рости та давати плоди в різних частинах світу. Робуста містить більшу кількість кофеїну, тому тримає заряд бадьорості довше.

Обсмажування кавових зерен

На смаку напою, окрім сорту зерен, також відображається і ступінь їх обсмажування. Для того щоб ви не губилися під час вибору типу обсмаження кави, перед покупкою розглянемо їх трохи ближче.

  • Легка або найсвітліша. Обсмажують до перших клацань зерна, при цьому колір має залишатися світло-коричневим, з легким ароматом кави, свіжоспеченого хліба чи трави. Каву такого обсмажування можна заварювати просто гарячою водою. Легке обсмажування буває американським, неповним міським чи скандинавським.
  • Середнє обсмажування – найбільш поширене для американських і ефіопських сортів кави. Проходить до появи коричневої олії та стійкого кавового аромату. Розрізняють два ступені – віденська і повна міська. Після віденського обсмаження напій набуває нотки карамелі та шоколаду.
  • Сильна. Зерна обсмажують до появи кавової карамелізації та темного кольору. Іноді зерна смажать до легкої пригарівки, а коли вони розкриваються, з них виходить димок. Ступінь такого обсмаження називають континентальним та французьким.
  • Високий ступінь. Обсмажування відбувається доти, поки зерна не стануть практично чорними.

Вирощування і збір кавових плодів

Попередньо, перед тим як висадити насіння на полі, їх вирощують у розсаднику. Пророщене насіння пересаджують у підготовлену та удобрену землю негустим рядочком. Для того, щоб забезпечити хороший урожай кави, потрібен регулярний догляд, що не припиняється після завершення збору. Необхідно регулярно захищати дерева від шкідників за допомогою обробок інсектицидами.

Середня тривалість життя кавового дерева – 60 років. Перші ягоди збирають тільки з дворічних рослин. Об’єм зібраних ягід з одного такого дерева близько тисячі, при цьому бажано збирати їх вручну, вибираючи дозрілі плоди.

Далі ягоди проходять обробку так званим «вологим» способом. Їх завантажують у машину, яка протирає їх і відокремлює м’якуш від насіння. Отримане насіння на кілька діб перекладають у баки, де м’якуш, що залишився, за цей час розкладається. Після цього насіння додатково промивають і сушать, використовуючи різні способи.

  • Перший спосіб – це висушування насіння під сонцем на терасах.
  • Другий – у спеціальних сушарках під впливом гарячого повітря. Також механічним способом очищають верхню оболонку насіння.

Країна Бразилія – лідер у виробництві й реалізації кавових зерен на світовому ринку. Спочатку використовувався метод ручного збирання, збирали всі ягоди – стиглі та нестиглі. Але для того, щоб прискорити та збільшити кількість виробництва, було вирішено вдаватися й до механічного збору. Для цього використовують спеціальний інструмент, який добре обтрушує гілки з ягодами, і стиглі плоди падають на землю.

Для того щоб зібрати ягоди після механічного прибирання, їх загрібають граблями, а все непотрібне сміття у вигляді листя й паличок додатково просівають. Ягоди складають у великі плетені кошики та транспортують їх до місця мийки. Мийкою ягід можуть займатися вручну, відділяючи при цьому висохлі та зіпсовані, або на допомогу приходить спеціальна машина.

Ретельно промиті та відібрані зерна розкладають під сонцем на терасі на 20 днів. Для того щоб вони добре просохли, протягом кожних 20 хвилин їх потрібно перевертати. Важливо встигати стежити за рівнем вологи в зерні – дуже крихкі та пересушені будуть ламатися. Тільки коли волога в зерні досягне 11,5%, їх очищають від верхнього шару, упаковують у мішки та відправляють на подальшу обробку.

Як вибрати якісну каву за зовнішнім виглядом зерен

Перед тим як купити зернову каву, звертаємо увагу на те, що зерна арабіки та робусти відрізняються між собою. Арабіка трохи крупніша і довша (до 8 мм), у неї довгаста форма. Купуючи каву, ми хочемо вибрати якісні та свіжообсмажені зерна, які згодом стануть ароматним напоєм. Для цього скористаємося невеликою універсальною підказкою:

  1. Якісні зерна арабіки або робусти мають бути практично ідентичного розміру, зернятко до зернятка.
  2. Цілісність зерна, відсутність сколів.
  3. На поверхні не повинно бути плям або опуклих місць.
  4. Зернятко гладке та оксамитове, з невеликим глянцем.
  5. Колір має бути максимально однорідним, відтінки – від світлого бежевого до шоколадного (залежно від інтенсивності обсмажування).

Головний критерій якості кави – її аромат. Аромат може бути різної інтенсивності, але він завжди має бути приємним. Якщо запах зерен підозрілий, пахне сирістю або прогірклою олією – це означає, що вони зіпсувалися й не придатні для приготування напою.

Зернова кава в Києві з доставкою

Замовити каву в зернах зі швидкою доставкою додому вам допоможе наш інтернет-гіпермаркет FOZZY. У нас ви знайдете тільки якісну та запашну каву з відомих плантацій Бразилії, Ефіопії, Гватемали та багатьох інших країн-виробників. Для наших покупців лише доступна і смачна ціна на каву в зернах. Замовляйте онлайн та вибирайте зручний спосіб доставки. FOZZY доставляє продукти по всій Україні!

Ми використовуємо файли сookie, щоб ви отримували персоналізований контент.

OSZAR »