Текіла
Текіла – міцний мексиканський алкоголь
Пляшка текіли стане приводом провідати друзів або просто добре провести час. Купити текілу світових брендів за відмінною ціною легко в каталозі інтернет-магазину Fozzy. Купуй онлайн і економ свій час та гроші!
Історія текіли
Помилково багато хто вважає, що текілу роблять із кактуса, насправді це не так. Винайшли напій у Мексиці з соку блакитної агави, що перебродив, а саме внутрішньої її частини. Міцність алкогольного напою зазвичай варіюється в межах від 40% до 55% (об. спирту). Готують напій шляхом подвійної дистиляції. За мексиканським законодавством виготовляти текілу можуть тільки в таких штатах, як Тамауліпас, Гуанахуато, Мічоакан і Халіско.
Є плутанина між текілою і мескалем. Різниця в тому, що в мескаль іноді додають мед, спеції й гусеницю, яка живе на листках агави. У текілу нічого з перерахованого вище не додають.
Першовідкривачами напою стали індіанці, які відзначили, що сік агави, який забродив, має цікавий смак. До того, як іспанці привезли до Мексики технологію дистиляції, місцеві мешканці активно вживали власний напій пульке (6%), який надалі модернізували в мескаль.
Масове виробництво напою розгорнулося вже в 17 столітті. Тоді ж держава ввела податок на продаж текіли та почала контролювати її виробництво. Першими, хто здобув ліцензію в 1795 році, стала компанія Jose Cuervo.
У 1968 році відбулися Олімпійські ігри в Мехіко, що зміцнило популярність текіли, яка й до цього дня не втрачає актуальності. Після загибелі врожаю блакитної агави через хворобу ТМА, текіла перейшла в ранг дорогого алкоголю.
Технологія приготування tequila
У соку плоду агави міститься приблизно 10% цукру. Дозріває вона приблизно 10 років. З допомогою мачете агаву очищають від листя, на виході отримують плід вагою до 40-50 кілограмів. З одного плоду виготовляють до 15 літрів напою
Очищений плід, покритий пальмовими волокнами, землею і вугіллям, відправляють у піч на 3 дні та витримують там за температури 60 градусів.
Після цього пропарену агаву подрібнюють, видавлюють сік, додають воду з цукром і перемішують. В отриману масу додають дріжджі та розливають по бочках для бродіння. Так сік і вода бродять 4 дні, на виході отримують брагу міцністю від 7 до 12%.
Брагу двічі переганяють для досягнення міцності 50%. Після чого проходить етап фільтрації, розведення водою для отримання стандартної міцності 40% і розлив у пляшки.
Є два види витриманої текіли:
- Reposado (репосадо) – витримування в бочках від 2-х місяців до року;
- Anejo (Анехо) – термін витримки від 1 року до 10 років.
Витримують у дубових бочках. Це можуть бути як нові бочки, так і старі бочки, в яких раніше витримувався коньяк, херес, віскі чи текіла. Найчастіше термін витримки не більш ніж 3 роки, тому що після закінчення цього терміну смак напою може змінюватися.
Іноді після витримки текілу змішують для отримання унікального смаку.
Класифікація текіли
Класифікують текілу за двома параметрами: вмістом соку агави й терміном витримки.
- Стандартна. Називають змішаною (mixto). Вміст соку в напої повинен складати хоча б 50%. В іншу частину входить додавання цукрових добавок, наприклад: коричневий цукор, нерафінований тростинний цукор, кукурудзяний сироп.
- Преміальна. У складі обов’язково вказують 100% сік агави, інші інгредієнти не додаються. Розливають алкоголь строго в регіоні його виробництва.
За тривалістю витримки.
- Plata/Blanco – часто зустрічається, біла (ще називають срібною). Термін витримки до розливу не більше 30 днів. Це дешева текіла.
- Joven abocado – молодий невитриманий напій. Допускається підфарбовування карамеллю, через що набуває золотистий відтінок. Іноді на етикетці позначається як Gold.
- Reposado – витримана у величезних дубових чанах упродовж мінімум 60 днів. Також підфарбовують карамеллю.
- Anejo – термін витримки напою в 600 літрових бочках від 1 року до 3-х.
- Extra anejo – найдорожча витримана текіла. Відпочиває в дубових бочках близько 5 років.
Як пити текілу?
Найпоширеніший спосіб вживання текіли – це пити одним залпом із лимоном та сіллю. Підготуйте часточки лимона. Насипаємо сіль на долоню між великим і вказівним пальцем, перехиляємо чарку текіли та закушуємо лимоном.
Із сангрітою. Приготувати сангріту можна з 2-х частин томатного соку, однієї частини лимонного соку, трохи соку лайма та подрібненого чилі перцю. Робимо ковток сангріти, потім випиваємо 30 мл текіли й далі знову сангріта.
З пивом. У цьому варіанті необхідно змішати 300 мл світлого пива з 30 мл текіли.
Такий коктейль має назву «Туман».
Також із текілою готують коктейлі, наприклад «Маргариту».
У чистому вигляді напій вживають зі сніфтерів чи склянок із товстими стінками. Особливого аромату алкоголь не має, його полюбили за неповторний смак.
Відомі виробники текіли
- Olmeca (Ольмека) – найкраща текіла у світі названа на честь стародавнього племені в Америці. Впізнавана пляшка з гравіюванням ієрогліфами та зображенням індіанця на етикетці. Бренд випускає 3 лінійки напою міцністю до 38%.
- Espolon (Есполон) – бреду понад 100 років. Напій складається зі 100% соку агави. На етикетці зображені живі скелети на честь мексиканського свята – Дня мертвих.
- Sauza (Сауза) – виробник один із топів, що продаються на ринку. Має солодкуватий присмак, чим полюбився своїм споживачам.
- Jose Cuervo (Хосе Куерво) – компанія з двовіковою історією. Популярна завдяки приємному смаку цитруса і спецій.
- Patron (Патрон) – у складі тільки 100% сік агави. Преміальна й дорога текіла.
Де купити текілу в Києві?
Хочете побалувати себе пляшкою текіли за доступною ціною? Каталог Fozzy пропонує своїм покупцям найкращі ціни на алкогольну продукцію в Україні. Унікальні новинки, світові виробники й швидка доставка в будь-яку точку країни. Купуйте легко онлайн разом з Fozzy!