Сидр
Сидр – легкий слабоалкогольний напій
Напій отримав широке поширення завдяки своєму натуральному складу. При цьому одні вважають, що сидр – це пиво, інші, навпаки, думають, що це вино або навіть шампанське. Замовити сидр додому можна швидко і доступно в каталозі інтернет-магазину FOZZY.
Історія й технологія виробництва сидру
Сидр – це слабоалкогольний напій, приготований через зброджування яблучного соку. Крім яблучного соку під час виробництва також використовують сік ягід, слив і груш. Готують напій із певних сортів яблук, що складаються з 4 груп:
- sweets – солодкі яблука з невисоким вмістом таніну, але великим вмістом цукру;
- sharps – кисло-гіркі яблука з малим вмістом цукру й таніну;
- bittersweets – кисло-солодкі плоди яблук, які містять достатню кількість як цукру, так і танінів, у сидрі напій стає в’язким;
- bittersharps – кисло-гіркі яблука зі збалансованим вмістом танінів і фруктових кислот. У напої відчувається приємний тонкий смак.
Історію створення напою пов’язують із легендою, що сталася у Франції, коли нібито Карл Великий присів на мішок, у якому були перезрілі яблука. Не витримавши ваги короля, фрукти розчавилися й пустили сік.
Французькі та іспанські регіони на узбережжі Біскайської затоки відомі тим, що сьогодні вони є великими центрами з виробництва сидру. Раніше в них розташовувалися яблучні сади, дбайливо посаджені римлянами.
Також виробництвом сидру займаються в Англії та Німеччині. Німці називають свій сидр «апфельвайн», що означає «яблучне вино», на честь напою щорічно проводять гуляння.
Спочатку зібрані яблука залишали на кілька тижнів для дозрівання. Плоди, що дозріли, відправляли на переробку: мили, подрібнювали і пресували. Щоб збільшити кількість соку, пресовану сировину змочували водою і повторно відправляли під прес.
Після цього отримані соки з’єднували та очищали відстоюванням у великих ємностях. Освітлений сік відокремлювали та відправляли в окремий резервуар для бродіння, де він дозрівав до двох місяців за низької температури.
Класифікація сидру
Є 3 різновиди французького сидру, які вважаються найвідомішими у світі:
- cidre doux – солодкий і, можливо, навіть солодощавий напій міцністю від 1,5% до 3%;
- cidre brut – кислий брют із вмістом алкоголю в межах від 4,5% до 6%;
- cidre tradition – концентрований яблучний смак і помітний аромат, міцність до 4,5%.
Також напій буває шипучим або ігристим, його розливають у пляшки для шампанського.
Як пити сидр?
Найчастіше сидр вживають охолодженим до 10 градусів у чистому вигляді, лід бажано не додавати, він буде заважати розкриттю ароматного букета. Розливають напій у пивні келихи, пити рекомендується швидко, до того, як відбудеться усадка піни.
Подають напій як аперитив, так і як дижестив. Популярні поєднання сидру як із фруктовими соками, так і з алкоголем, наприклад, із шампанським і бренді.
Якщо перед нами сухий або напівсухий різновид сидру, відмінно підійдуть невеликі іспанські закуски, наприклад, тапас і страви з м’яса й дичини. Ігристий напій смачно поєднувати з морепродуктами та сирною нарізкою. Солодкий сидр відмінно поєднується з фруктами та десертами, у складі яких буде ягідний джем.
Популярні виробники сидру
- Magners – ірландський виробник легкого сидру з фруктовим смаком. На етапі виробництва використовують 20 сортів яблук. Назва фірми використовується тільки для експорту, у самій Ірландії виробник називається Bulmers.
- Somersby Apple Cider – молода компанія з Данії, ліцензії якої розлетілися в 47 країн світу, і сьогодні там успішно виготовляють напій. Використання якісних яблук впливає на солодкість, смак і колір.
- Royal – українське виробництво натурального сидру за старими європейськими рецептами з Австрії та Німеччини. Напій виробляють в Україні, оскільки власники компанії зауважили, що наші яблука найкраще підходять для виготовлення напою.
Де купити сидр у Києві?
В асортименті інтернет-магазину FOZZY представлена хороша ціна на сидр в Україні. У нас ви знайдете тільки якісні напої світових і українських виробників за хорошою ціною. Швидка і зручна доставка для наших гостей до всіх куточків країни. Економте час і гроші разом з Fozzy!